• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Білоруський уряд склав повноваження перед Лукашенком

Реклама на dsnews.ua

Уряд Білорусі склав повноваження перед де-факто президентом Олександром Лукашенком

Про це повідомило державне інформагентство БЕЛТА, інформує "ДС".

"Уряд Білорусі склав повноваження перед новообраним Президентом. Це передбачено постановою Ради Міністрів", — йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, постанова набирає чинності з дня її прийняття. На Національному правовому інтернет-порталі Білорусі також сказано, що вже підписано Указ про повноваження уряду, повідомив УНІАН.

Згідно з документом, премʼєр-міністру, його заступникам, міністрам і головам державних комітетів доручено здійснювати свої повноваження до сформування президентом нового складу Ради міністрів.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання. Станом на 10 серпня були затримані близько трьох тисяч чоловік, в ніч на 11 серпня — ще як мінімум дві тисячі человек.12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання ще понад тисячу осіб, а 13 — про 700.

Президенти ряду європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства щодо учасників протесту і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестуючими.

11 серпня кандидат в президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенко Світлана Тіхановском покинула Білорусь і виїхала в Литву, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу і "поважати закон". 16 серпня під багатьох містах Білорусі пройшли багатотисячні мітинги проти Олександра Лукашенка.

    Реклама на dsnews.ua