• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Блеф чи загроза: Путін може застосувати ядерну зброю при двох умовах, — ISW

Очільник РФ Владімір Путін ядерними погрозами прагне налякати Захід, щоб досягти від України домовленості про припинення вогню, яке він використовуватиме для переозброєння

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у щоденному звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

ISW не може передбачити, чи Путін застосує ядерну зброю і якщо так, то коли.

Його останні загрози не є принципово новими та не свідчать про швидку підготовку до застосування ядерної зброї. Перетин противником встановлених Путіним "червоних ліній" в Україні досі не призводив до загрози застосування ядерної зброї.

Путін, швидше за все, застосує ядерну зброю, якщо вважатиме, що вона не спричинить прямого військового втручання Заходу з використанням звичайних озброєнь, і якщо, за його оцінкою, вона відіграє вирішальну роль у війні з Україною, припускає ISW.

Прагнення Путіна до переговорів вказує на те, що, за його оцінкою, він не може виграти цю війну тими силами, які має, тому він має заморозити конфлікт в Україні, щоб виграти час для перегрупування.

Незрозуміло, якими індикаторами Путін керуватиметься, оцінюючи успіх двох своїх головних зусиль щодо порятунку ситуації в Україні, а саме: відновлення власних сил та спроби зламати рішучість Заходу за допомогою економічного тиску.

І в тому, і в іншому він, швидше за все, зазнає невдачі, але Путіну може знадобитися більше часу, щоб побачити її наслідки, перш ніж ухвалити рішення про те, що робити далі.

У кращому разі Путін міг би сподіватися, що тактична ядерна ескалація призведе до заморожування нинішніх фронтових ліній. Це була б дивовижна авантюра, враховуючи ціну, яку він заплатить, якщо НАТО втрутиться і відповість, укладає американський Інститут вивчення війни.

За прогнозами експертів, російські чиновники можуть повторно мобілізувати торішніх призовників, коли їхній термін закінчиться 1 жовтня.

Путін оголосив, що звичайний для Росії осінній призовний цикл розпочнеться 1 листопада із запізненням на місяць, ймовірно тому, що часткова мобілізація лягає важким тягарем на бюрократію російських військових комісаріатів, які зазвичай контролюють піврічний призовний цикл.

Ані указ Путіна, ані наступні офіційні заяви не роз'яснювали, чи українські цивільні особи призовного віку на нещодавно анексованих окупованих територіях України підлягатимуть мобілізації.

Російська влада продовжувала зусилля щодо примусу росіян до участі в мобілізації, але росіяни продовжують тікати з Росії до сусідніх держав, які їх приймають.

Російська влада продовжує направляти мобілізований персонал в Україну без належної підготовки та обладнання, і персонал навряд чи зможе дозволити собі забезпечити себе власними силами.

Крім того, ISW вважає, що Путін поквапився з анексією чотирьох областей України, перш ніж ухвалити навіть елементарні адміністративні рішення про кордони та управління.

Російські офіційні особи не встановили чіткої політики чи умов належного управління.

Організація управління цими чотирма насильно анексованими областями була б бюрократично складним завданням для будь-якої держави після того, як російські війська систематично вбивали, заарештовували чи виганяли українських чиновників, які раніше керували регіональними адміністраціями.

Але бюрократична некомпетентність, продемонстрована Кремлем під час часткової мобілізації, передбачає, що російські бюрократи також боротимуться за створення структур управління над населенням, що чинить опір і не вітає окупантів, в зоні бойових дій, вважають аналітики.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua