• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Блінкен підрахував, у яку суму Росії обійдеться "бан" на її золото

Заборона на імпорт російського золота, що є другою за обсягами статтею прибутків Росії після енергоносіїв, позбавить її можливості отримувати 19 млрд доларів на рік

Російське золото
Золото є другою за обсягами статтею прибутків Росії / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен в інтерв’ю CNN, передає "ДС".

Держсекретар зазначив, що продажі золота є другим за прибутковістю напрямком російського експорту після енергоносіїв – близько 19 млрд доларів на рік. Більшість цієї суми припадає на країни G7. За словами Блінкена, важливо відрізати в Росії цю частину доходів.

Посадовець впевнений, що запроваджені санкції та експортний контроль також мають великий вплив на Росію.

"Попри те, що вона отримує доходи від нафти за вищими цінами, вона не може витрачати їх через експортний контроль. Не може придбати те, що їй потрібно, щоб модернізувати свій оборонний сектор, модернізувати його технології, модернізувати свою енергетичну розвідку. А це означає, що з часом кожна із цих сфер занепадатиме", — сказав держсекретар.

За прогнозами, російська економіка має скоротитися на 8-15% наступного року, додав Блінкен. При цьому рубль утримується штучно великими витратами, що також виснажує економіку. Крім того, Росію вже залишили тисячі компаній, і рівень життя росіян падає. На переконання очільника Держдепу, хоча це і не створює негайних критичних наслідків, але все ж накопичується з часом.

Як писала "ДС", Ентоні Блінкен вважає, що президент Росії Володимир Путін не досяг своїх стратегічних цілей в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua