• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Блінкен запевнив, що США підтримують членство України в НАТО

Сполучені Штати підтримують членство України в НАТО, тим паче що на сьогодні в неї є всі необхідні інструменти для подальшого просування в цьому напрямку

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час слухань у Комітеті із закордонних справ Сенату, інформує "ДС".

"Ми підтримуємо членство України в НАТО. На сьогодні в неї є всі необхідні інструменти для подальшого просування в цьому напрямку. Відколи створено план дій щодо членства в НАТО, було розроблено низку інших дуже важливих інструментів, покликаних допомогти країнам підготуватися до можливого членства, включаючи щорічну програму, від якої, за нашою оцінкою, Україна тільки виграє", — цитує слова Блінкена Укрінформ.

Він також запевнив, що США працюють з Україною "практично на щоденній основі". Разом з тим він сказав наступне: "Щодо плану потрібен повний консенсус з іншими членами НАТО. Гадаю, зараз деякі країни підтримують це меншою мірою, ніж інші, але незалежно від плану, в України є інструменти, необхідні для просування вперед, щоб бути готовою до членства в майбутньому".

Блінкен наголосив на важливості формування в Україні ефективної системи боротьби з корупцією.

Як писала "ДС", 7 червня відбулася розмова Джо Байдена і Володимира Зеленського. Президент США заявив про цілковиту підтримку євроатлантичної інтеграції України. Також лідери обговорили питання енергетичної безпеки. Згодом зʼясувалося, що повідомлення про телефонну бесіду, оприлюднене на сайті українського президента, було відредаговано. Зміни стосувалися абзацу, в якому йшла мова про перспективи вступу України в НАТО. Фактично ОПУ приписав Байдену те, чого він не казав.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua