• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Більше не наркотик: Уряд Німеччини ухвалив план легалізації марихуани

26 жовтня уряд Німеччини підтримав план, який передбачає, що канабіс і його активна речовина тетрагідроканабінол (ТГК) більше не будуть класифікуватися як наркотики

Висушені бутони канабісу
Висушені бутони канабісу
Реклама на dsnews.ua

Відповідний план був представлений міністром охорони здоров'я Німеччини Карлом Лаутербахом, передає "ДС" із посиланням на DW.

Так, купівля та зберігання до 30 грамів марихуани для особистого рекреаційного споживання не будуть каратися. Її вирощування буде дозволено в обмеженому обсязі.

На одну дорослу людину планують дозволити вирощування трьох рослин. Також передбачається продаж канабісу в ліцензованих спеціалізованих магазинах і, можливо, в аптеках, однак реклама відповідних продуктів буде заборонена.

На засідання уряду Лаутербах мав представити опитування, згідно з яким близько 4 млн дорослих у Німеччині вживають марихуану. Дані свідчать про існування масштабного "чорного ринку" та організованої злочинності, зазначили у виданні.

У коаліційній угоді Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), партія "Зелених" та Вільна демократична партія (ВДП) погодилися запровадити "контрольоване розповсюдження канабісу для дорослих для споживання через ліцензовані магазини".

Однак у виданні зазначили, що правила Європейського Союзу щодо поводження з канабісом можуть стати на заваді його легалізації в Німеччині, адже міжнародно-правова база пропонує "обмежені можливості для реалізації проєкту коаліції".

Тобто відповідний законопроєкт попередньо має бути оцінений ЄС і може бути розглянутий парламентом ФРН лише, якщо не отримає правових заперечень з боку Євросоюзу. Очікується, що коаліція представить законопроєкт наприкінці цього або на початку наступного року, але його фінальна редакція буде залежати від оцінки ЄС.

Як писала "ДС", 7 червня кабінет міністрів підтримав законопроект про легалізацію рослин роду конопель (Cannabis) для використання в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua