• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Британія готує жорсткий закон проти "ворожих" Росії і Китаю

Британський уряд має намір ухвалити закон для стримування "ворожих держав", до яких віднесено Росію та Китай

Лондон
Лондон / Pinterest
Реклама на dsnews.ua

Прем'єр Британії Борис Джонсон планує домагатися прийняття закону "на тлі зростаючої стурбованості з приводу дій Росії і Китаю", передає "ДС" з посиланням на The Times.

За інформацією експертів, він використає промову королеви країни Єлизавети II для оголошення про нові заходи.

Новий закон зобов'яже всіх, хто працює у Великій Британії від імені уряду зарубіжних держав, проходити реєстрацію своєї присутності в країні. При цьому порушення цієї вимоги буде розцінюватися як кримінальний злочин.

Крім того, офіційний Лондон має намір оновити закон про державну таємницю, щоб його положення можна було використовувати проти осіб, які "намагаються підірвати інтереси Великої Британії з-за кордону". Зокрема, мова йде про хакерів, які працюють "від імені ворожих держав".

Нагадаємо, увечері 17 квітня на терміново зібраній пресконференції керівництво чеського уряду офіційно звинуватило Росію в організації диверсії. Йдеться про вибух, який стався ще 16 жовтня 2014 року на військових складах і призвів до численних руйнувань і загибелі двох місцевих жителів. За словами чеського прем'єра Андрія Бабіша, є обґрунтована підозра в причетності до вибуху складів боєприпасів офіцерів російської спецслужби ГРУ.

За даними чеських ЗМІ, диверсія була здійснена швидше для зриву постачання зброї, в тому числі для України.

Вчора за причетність до диверсій на території Чехії чеська поліція оголосила в розшук громадян Росії Олександра Петрова і Руслана Бошірова, яких також підозрюють в отруєнні російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії у Великій Британії.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua