• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Британія почала масову вакцинацію від коронавірусу: кому дісталася перша доза

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні, 8 грудня 2020 року, у Великобританії почалася вакцинація від COVID-19. Першими прищеплюють медиків і людей старше 80 років

Про це йдеться в публікації BBC, передає "ДС".

Повідомляється, що сьогодні в Британії почався так званий V-Day — старт програми масової вакцинації. Очікується, що на першому етапі близько 70 медичних центрів у Британії будуть робити щеплення вакциною Pfizer/BioNTech людям старше 80 років і медикам. Ця країна стала першою в світі, яка почала застосовувати вакцину Pfizer. При цьому вакцинація не буде обов'язковою.

"Ми згадаємо сьогоднішній день, V-Day, як ключовий момент у нашій боротьбі з цією жахливою хворобою", — заявив міністр охорони здоров'я Метт Хенкок і додав, що тепер видно "світло в кінці тунелю".

Відомо, що першою людиною, яка отримала вакцину Pfizer, стала британка Маргарет Кінан. Це перший у світі випадок введення вакцини після клінічних досліджень.

Повідомляється, що Маргарет Кінан 90 років, їй зробили щеплення в університетській лікарні Ковентрі. За словами жінки, бути першою — це привілей і "найкращий подарунок на день народження, який можна побажати".

Вона також заявила, що тепер зможе провести Новий рік зі своєю сім'єю після того, як через карантинні обмеження для літніх була змушена провести більшу частину року на самоті.

За словами прем'єра Бориса Джонсона, жителям Британії усе одно слід дотримуватися Зимового плану COVID і дотримуватись обмежень, встановлених для кожного регіону.

Передбачається, що вакцинація триватиме щонайменше до весни. На сьогодні є 800 000 доз, але уряд уже розмістив замовлення на 40 млн. Велика частина з них стане доступною тільки в наступному році.

Як повідомляла "ДС", міністр охорони здоров'я Максим Степанов закликав США надати Україні вакцину від COVID-19 у пріоритетному порядку.

    Реклама на dsnews.ua