• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Буде другий тур: республіканці не змогли з першого разу повернути більшість у Сенаті

Остаточні підсумки проміжних виборів до Конгресу США стануть відомими у грудні після проведення другого туру голосування в штаті Джорджія

Реклама на dsnews.ua

Другий тур голосування має відбутися 6 грудня, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

В американському штаті Джорджія після підрахунків 99% голосів жоден із кандидатів не набрав абсолютної більшості голосів, тому, ймовірно, саме другий тур визначить розподіл місць у верхній палаті Конгресу.

На виборах змагаються чинний сенатор-демократ Рафаель Уорнок і республіканець Гершел Уокер, якого підтримав Дональд Трамп. Хоча зараз Уорнок лідирує у голосуванні з невеликим відривом, він не отримав достатніх 50% голосів для перемоги у першому турі.

Ймовірно, не останню роль у цьому відіграла участь у виборах кандидата від Лібертаріанської партії Чейза Олівера, який отримав понад 2% голосів. Таким чином, республіканці зазнають відчутної поразки в штаті, який раніше був їх електоральним.

На сьогодні більшість американських ЗМІ оцінюють, що в Сенаті будуть не менш як по 48 демократів та республіканців. Окрім Джорджії, невизначеною залишається ситуація ще в Арізоні, Неваді та Вісконсіні.

Попередньо, якщо зважити на Джорджію, Демократична партія може розраховувати на збереження більшості в 50 голосів у Сенаті.

У той же час, Республіканська партія, як повідомлялося, перебуває на шляху до встановлення контролю над Палатою представників Конгресу за результатами проміжних виборів у США, які відбулися у вівторок.

У січні 2021 року саме у Джорджії перемога двох кандидатів від Демократичної партії у другому турі дозволила їм отримати мінімально необхідні для більшості в Сенаті 50 місць (додатковий голос забезпечує віцепрезидент Камала Харріс).

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua