• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

"Це хвора людина": прем'єр Грузії назвав умову повернення Саакашвілі до України

Колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі зможе повернутися до України тільки після того, як відсидить весь покладений тюремний термін в Грузії, де він був засуджений до 6 років ув'язнення

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі в ефірі телекомпанії "Імеді", передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"У нас сьогодні дуже хороші, братерські відносини з Україною. Саакашвілі, тим більше у в'язниці, не стане причиною погіршення наших міждержавних відносин", — заявив Гарібашвілі.

За його словами, "Саакашвілі, який усвідомлює свій плачевний стан у грузинській в'язниці, сьогодні згадав про своє українське громадянство і вимагає свого повернення в Україну".

"Дуже шкода, що ця людина протягом дев'яти років була нашим президентом. Якщо він бажає повернутися в Україну, то може це зробити через шість років після виконання тюремного покарання за вироком грузинського суду", — сказав Гарібашвілі.

Він не став розкривати деталі перетину Саакашвілі грузинського кордону, але зазначив, що оперативні служби заманили його, переконавши в повному розвалі роботи грузинських спецслужб.

"Саакашвілі планував 3 жовтня зібрати в Тбілісі до 10 тисяч своїх прихильників для протесту нібито сфальсифікованих владою місцевих виборів і в цей час несподівано з'явитися в натовпі. Після того як поліції довелося б його затримувати, за однією з версій передбачалася ліквідація декількох опозиційних лідерів, щоб покласти відповідальність за це на чинну владу з усіма наслідками для Грузії", — сказав Гарібашвілі.

Він вважає, що арештом Саакашвілі була відвернена дуже велика провокація.

"Ця хвора людина повірила, і ми теж переконали її в тому, що ситуація в Грузії безконтрольна і він зміг би здійснити задумане", — сказав Гарібашвілі.

Він пообіцяв, що дуже скоро грузинські правоохоронні органи розкажуть усі подробиці того, як Саакашвілі приїхав до Грузії.

Нагадаємо, 1 жовтня вранці колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі написав в соцмережах, що прибув в країну. Увечері 1 жовтня прем'єр Грузії заявив, що Саакашвілі затриманий.

Президент України Володимир Зеленський висловив стурбованість затриманням Михайла Саакашвілі в Грузії і тоном заяв грузинської сторони з цього питання. Володимир Зеленський заявив, що має намір домагатися повернення Саакашвілі в Україну.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що МЗС надаватиме всю необхідну підтримку затриманого в Грузії Михайлу Саакашвілі, оскільки він є громадянином України.

Прокуратура Грузії висунула звинувачення господареві квартири в Тбілісі, де переховувався Саакашвілі. Звинувачення пред'явлене за статтею "приховування злочинів".

За даними ЗМІ, колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі потрапив на Батьківщину в трейлері, ховаючись у вентиляційній кабіні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua