• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Чехія відсьогодні заборонила в’їзд росіянам за шенгенськими візами

З 25 жовтня росіяни з шенгенськими візами будь-якої держави Європейського Союзу, які подорожують із метою туризму, спорту чи культури, не допускаються на територію Чехії

В'їзд у Чехію
Чехія заборонила в’їзд росіянам за шенгенськими візами / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Таке рішення ухвалив уряд Чехії за пропозицією Міністерства закордонних справ, передає "ДС" з посиланням на Liga.net.

"У той час, як в Україні російські ракети падають на дитячі майданчики та на людей, які просто їдуть на роботу, щодня через міжнародний аеропорт до Чехії виїжджають до 200 громадян РФ. Саме тому ми домовилися, що у в'їзді буде відмовлено тим громадянам Росії, які прибувають на територію Чехії через зовнішні кордони Шенгенської зони – тобто через наш міжнародний аеропорт – з метою туризму, спорту чи культури", – заявив міністр закордонних справ Ян Ліпавський.

Відтак Чехія приєднується до країн Балтії, Польщі та Фінляндії, які раніше вже закрили свої кордони для російських туристів.

Уряд Праги запровадив заборону на видачу віз громадянам Росії та Білорусі після вторгнення РФ до України у лютому. Ця заборона все ще чинна — за винятком гуманітарних випадків.

Як писала "ДС", з 30 вересня Фінляндія почала обмежувати туристичні візи для громадян Росії, які, тікаючи від мобілізації, масово виїжджають за кордон.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua