• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Через дії військ США в Афганістані минулого року загинули 20 цивільних, – Пентагон

Через повітряні та наземні операції, які військовий контингент США проводив в Афганістані протягом 2020 року, сталася загибель 20 цивільних осіб

Американські війська у Афганістані
Американські війська у Афганістані / William Tremblay /армія США
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у щорічному звіті про жертви серед цивільного населення, який подається Конгресу міністерством оборони США, передає "ДС" з посиланням на Радіо Свобода.

У Пентагоні зазначили, що ще п’ять цивільних в Афганістані зазнали поранень унаслідок дій військових США.

Число загиблих унаслідок дій американських військових мирних жителів є набагато нижчим, ніж у попередні роки, що є наслідком скорочення кількості наступальних операцій під час пандемії коронавірусної інфекції.

Нагадаємо, "Талібан" пригрозив напасти на війська США і НАТО, оскільки 1 травня збіг термін для повного виведення іноземних військ з території Афганістану.

Відзначимо, дата 1 травня була узгоджена в минулому році талібами і офіційними особами США: 29 лютого 2020 року Штати підписали з "Талібаном" мирну угоду, метою якої було повністю вивести американські війська з країни. Відповідно до угоди, США у наступні 3-4 місяці скорочують свої сили від 13 тисяч до 8 600 осіб. Решта військ виходять з країни за 14 місяців. Також свої війська повинні вивести союзники США по НАТО.

13 квітня 2021 року президент США Джо Байден вирішив продовжити виведення військ з Афганістану до 11 вересня 2021 року. Це 20-та річниця терактів 9/11 в Америці, які призвели до військового втручання США в Афганістан. 29-30 квітня США та НАТО офіційно почали виведення своїх військ з Афганістану.

"Талібан" часто заявляв, що американська військова присутність після 1 травня буде являти собою порушення угоди.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua