• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

Чергове "імпортозаміщення": у Росії вигадали на заміну Геловіну "Гарбузовий Спас"

В одній зі шкіл російського Іжевська запропонували наприкінці жовтня відзначити "Гарбузовий Спас" як альтернативу Геловіну 

Гарбузи
У Росії придумали замінити Геловін "Гарбузовим Спасом" / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, передає "ДС".

Як зазначається, керівництво іжевської школи №16 запропонувало учням принести гарбузи, щоб наприкінці жовтня відзначити "Гарбузовий Спас" як альтернативу Геловіну. Дітям також запропонували цього дня вбратися у "костюми, що відповідають тематиці, в помаранчевій, чорній, червоній кольоровій гамі". При цьому було заборонено приходити у гримі, "маскарадних костюмах нечистої сили" та спортивній формі.

"У когось Геловін, а у нас — Гарбузовий Спас! — написали представники школи. — Веселе і добре народне свято, ідея якого вже давно витала в повітрі та обговорювалася людьми в соцмережах. Десь його відзначають уже не перший рік, а десь ще й не чули".

Пост також супроводжували картинкою з описом свята: "Гарбузовий Спас — це слов'янське народне свято, яке в Росії відзначають 31 жовтня. Цього дня гарбуз вшановується як символ врожаю, родючості, здоров'я та довголіття".

"У росіян нічого не змінюється — крадуть щось в інших і перекручують на свій манер", — прокоментував Геращенко.

Як уточнює російське видання "Медіазона", йдеться про школу №16 в Іжевську.

Об'ява у школі
Об'ява

Як пише "Газета.ру", у 2022 році Гарбузовий Спас пропонували відзначити жителям Калінінграда. У Калінінградській єпархії РПЦ тоді заявили, що такого свята не існує, і це просто жарт.

Цього року представники церкви назвали ініціативу "безумством та чорним невіглаством", нагадавши, що "Спас" — це народне слово, що позначує Спасителя.

Нагадаємо, Геловін, або День усіх святих, щороку відзначають у різних країнах 31 жовтня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua