• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Число росіян, які просили притулок у Євросоюзі, збільшилося за рік більш ніж удвічі

У 2022 році кількість громадян Росії, які просили притулок у країнах-членах Європейського Союзу, збільшилася більш ніж удвічі порівняно з 2021 роком

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить статистика Європейського агентства зі сховища, передає "ДС" із посиланням на "Радіо Свобода".

Минулого року країни ЄС отримали від росіян близько 17 тисяч заявок щодо надання притулку. З них 13,6 тисячі заявок подавалися вперше, 3,3 тисячі – повторно. При цьому 2021 року громадяни Росії запитували про притулок у ЄС 7,2 тисячі разів.

У документі не уточнюється, із чим пов'язане таке зростання та скільки заявок на притулок безпосередньо пов'язане з війною проти України. Були якісь заявки задоволені – не сказано.

Від громадян України ЄС минулого року отримав близько чотирьох мільйонів заявок на надання тимчасового захисту. Як правило, такий захист надається терміном на один рік і згодом може продовжуватись до моменту, коли перебувати в Україні знову стане безпечно. Такий статус дає українським біженцям право на роботу в ЄС та у низцы випадків на отримання допомоги.

Загалом країни ЄС отримали за минулий рік трохи менше мільйона прохань про отримання політичного притулку, найбільше – 132 тисячі – від жителів Сирії. Близько 129 тисяч заявок подали громадяни Афганістану.

Число прохачів притулку у 2022 році зросло, але все одно не досягає цифр 2015-2016 років, коли за притулком до ЄС звернулося понад 1,3 мільйона претендентів, більшість із яких рятувалися від наслідків війни у Сирії.

Європейські правозахисні організації зазначали, що росіяни, які можуть довести, що на батьківщині їм загрожує небезпека, наприклад, через їхні антивоєнні виступи, можуть подати прохання про притулок. Однак це можна зробити, перебуваючи вже на території ЄС.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua