• USD 39.8
  • EUR 42.3
  • GBP 49
Спецпроєкти

CNN: Вашингтон готувався до застосування РФ ядерної зброї у 2022 році, вважали загрозу реальною

Після українського контрнаступу на півдні наприкінці 2022 року США "ретельно готувалися" до застосування Росією тактичної чи стратегічної ядерної зброї у війні проти України

Реклама на dsnews.ua

Про це пише видання CNN з покликаннями на власні джерела, передає "ДС".

Так, один з високопосадовців в адміністрації президента Джо Байдена зазначав, що такі побоювання були "не просто гіпотетичними — вони також ґрунтувалися на певній інформації, яку отримали". CNN зазначає, що у період з кінця літа до осені 2022 року Рада національної безпеки США скликала низку засідань, щоб розробити плани дій у надзвичайних ситуаціях у випадку застосування ядерної зброї.

Як пише видання, "спусковим гачком" для використання Росією такої зброї був контрнаступ ЗСУ та звільнення Херсону наприкінці 2022 року, оскільки частина російських військ перебувала під загрозою оточення.

Водночас росіяни почали поширювати інформацію про те, що Україна начебто має намір застосувати проти Росії "брудну бомбу", яку, як побоювалися американські чиновники, могли використати як прикриття для російської ядерної атаки, пише CNN.

Так, у жовтні 2022 року міністр оборони Росії Сергій Шойгу здійснив низку телефонних дзвінків представникам оборонних відомств США, Великої Британії, Франції та Туреччини, заявивши їм, що Кремль "стурбований можливими провокаціями з боку Києва, пов'язаними із застосуванням брудної бомби". Водночас американські та інші західні чиновники відкинули російські попередження, а один з чиновників вказував, що такі заяви РФ "зроблені на порожньому місці".

Журналіст CNN вказує, що США жодного разу не отримували даних, які б вказували на те, що Росія мобілізує свої ядерні сили для здійснення атаки на Україну. Однак американські чиновники не були впевнені, що вони дізнаються, якщо Росія розгортає тактичну ядерну зброю на місці. CNN також пише, що США вели перемовини з Індією та Китаєм, аби вони вплинули на РФ не застосовувати цю зброю.

Видання також зазначає, що зараз небезпека застосування Росією ядерної зброї зменшилася, оскільки війна між РФ та Україною "увійшла в період стагнації". Однак США та їх союзники продовжують стежити за ситуацією та "не втрачають пильності".

Нагадаємо, російський диктатор Володимир Путін під час свого послання Федеральним зборам 29 лютого заявив, що стратегічні ядерні сили РФ приведені в стан повної готовності.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua