• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

ЦВК Росії не зареєструвала "ліберального" кандидата Надєждіна

Центрвиборчком не допустив політика Бориса Надєждіна, який закликав зупинити війну з Україною до участі у виборах президента Росії

Борис Надєждін
Борис Надєждін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

На засіданні у четвер, 8 лютого, ЦВК одноголосно проголосувала за відмову в реєстрації Надєждіна, передає "ДС" з посиланням на ВВС.

Політик просив відкласти рішення про реєстрацію до 10 лютого для продовження перевірки підписів, проте голова комісії Елла Памфілова відмовилася продовжувати термін.

Усього недійсними ЦВК визнала 9 147 підписів Надєждіна — тобто приблизно 8,7% із зданих 104 734 підписів. Серед них нібито знайшлися підписи 11 померлих людей, що особливо обурило заступника голови ЦВК Миколу Булаєва.

"Ми ж усі розуміємо, що це верх цинізму… Я не звинувачую кандидатів, вони змушені працювати з великою кількістю збирачів. Але якщо з'явилися померлі, у мене була ініціатива така – весь список паплюжиться. Так не повинно бути. Не можна переходити межі", — заявив він.

Серед інших порушень, які знайшла ЦВК, — у 1 767 випадках збирач був відсутній у списку збирачів, у 995 даних збирача не відповідали нотаріально засвідченим даним у списку збирачів, а у 123 випадках від імені збирача, на думку експертів комісії, засвідчувальні записи виконувала третя особа.. Крім того, двоє збирачів, як з'ясувала ЦВК, були членами виборчкомів, що заборонено.

Підписні листи, як пояснив Булаєв, перевіряли за допомогою нейромереж, а потім перевіряли ще раз близько 40 експертів. Усього було перевірено 60 тисяч підписів Надєждіна, відібраних випадковим чином, на що пішло 144 години. При цьому представники політика під час процесу не були присутні, заявили в ЦВК РФ.

"Згідно з усіма опитуваннями, я на другому місці (за рейтингом — "ДС") після (президента Росії Володимира Путіна — "ДС") Путіна. Це десятки мільйонів людей, які хочуть голосувати за мене. А ви мені розповідаєте про померлих у підписах і неправильні паспорти. Я розумію, що це проблема в законі, Ми, звичайно, це оскаржуватимемо", — заявив на засіданні Надєждін.

Памфілова, відмовляючи політику у перенесенні рішення про реєстрацію, погодилася з тим, що він може звернутися до суду. Глава ЦВК при цьому зазначила, що Надєждін має "хорошу політичну перспективу" і запропонувала йому створити власну партію.

За підсумками засідання у ЦВК "з'явилася повна ясність", що у виборчому бюлетені буде чотири прізвища, оголосила Памфілова. Це чинний президент, самовисуванець Володимир Путін, лідер ЛДПР Леонід Слуцький, член КПРФ Микола Харитонов та представник партії "Нові люди" Владислав Даванков.

"Я ще можу опинитися в бюлетені", — заявив після засідання Надєждін.

Політик, якого висунула непарламентська партія "Громадянська ініціатива", мав зібрати та здати до ЦВК загалом 100 тисяч підписів (не більше 2500 від кожного регіону).

Як стверджували у штабі Надєждіна, його команді вдалося зібрати понад 200 тисяч підписів. 31 січня політик подав до ЦВК дозволені 105 тисяч "ідеальних підписів" — їх спеціально відбирали, щоб мінімізувати відсоток браку.

Але в понеділок, 5 лютого, робоча група ЦВК оголосила представникам Надєждіна, що брак таки було виявлено — 15,348% за максимально допустимих 5%.

Надєждін та представники його штабу тоді заявили, що доводитимуть необґрунтованість рішення робочої групи та "відбиватимуть" забраковані підписи, а якщо зробити цього не вдасться, то підуть до Верховного суду Росії.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua