• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Давали психотропні препарати: Лікар заявила про "фармакологічне катування" Саакашвілі

Колишньому президенту Грузії Міхеїлу Саакашвілі в пенітенціарній установі давали психотропні препарати

Міхеїл Саакашвілі
Міхеїл Саакашвілі / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила керівник Центру "Емпатія" Маріам Джишкаріані, передає "ДС" із посиланням на "Грузія Online".

"Я не хочу конкретно називати, про який препарат йде мова, це нейролептик, який застосовується для усунення психотичних станів. Всім відомо, що у Міхеїла Саакашвілі не було психозу. Цей препарат вказаний у медичній карті пенітенціарної установи Руставі, а також в медичній документації в Горі. Ми запросили документацію у вісімнадцятої установи (в Тбілісі), ми хочемо побачити дозування", — сказала вона.

Джишкаріані підкреслила, що з'ясовувати, чи було це зроблено навмисно чи ні, ймовірно, доведеться в Страсбурзькому Європейському суді. При цьому вона додала, що в будь-якому випадку "неадекватне застосування психотропних препаратів в пенітенціарній установі розцінюється як фармакологічне катування".

Також, за її словами, на даному етапі Саакашвілі не може бути переведений в іншу установу відповідно до гайдлайнів за всіма наявними діагнозами, бо у нього діагностовано синдром Верніке, а також посттравматичний нервовий розлад.

Як повідомляла "ДС", суд у справі експрезидента Грузії громадянина України Михайла Саакашвілі в Грузії відклали до 23 грудня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua