• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Дефіцит тротилу: ЗМІ назвали головні причини провалу ЄС щодо постачання боєприпасів для України

Дефіцит тротилу та інших вибухових речовин у європейських виробників зброї став основною причиною зриву плану щодо поставки Україні одного мільйону снарядів до березня 2024 року

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні The Economist, передає "ДС".

У виданні пояснили, що кожен артилерійський снаряд начинений 10,8 кг фугасної вибухової речовини — тротилом, октогеном або гексогеном. Інші боєприпаси вимагають ще більше: наприклад, фугасна боєголовка ракети Storm Shadow важить близько 450 кг.

Після закінчення холодної війни попит на зброю різко впав, що змусило багатьох європейських виробників вибухових речовин згорнути свою діяльність та закрити підприємства, пише The Economist.

Останній великий виробник тротилу у Європі розташований на півночі Польщі. В інших країнах багато державних об'єктів були або приватизовані, або законсервовані. Протягом десятиліть їхнє виробництво було орієнтоване на мирний час. В результаті в ланцюжку поставок залишається дуже мало резервів для задоволення попиту, що зростає.

Для відновлення законсервованих заводів потрібен час з огляду на необхідність переоснащення та ремонту підприємств. А будівництво підприємства з нуля може тривати від трьох до семи років.

Наприклад, компанія Rheinmetall будує комплекс із виробництва вибухових речовин в Угорщині, але виробництво розпочнеться лише у 2027 році. Багато правил безпеки та охорони довкілля також можуть перешкоджати розширенню потужностей.

Виробники вибухових речовин також стикаються з нестачею кваліфікованих робітників: досвідчені співробітники виходять на пенсію, а з молоді "мало хто мріє працювати з вибуховими речовинами". Постачання критично важливої сировини також знаходяться під загрозою.

На тлі цих труднощів деякі постачальники боєприпасів шукають вибухові речовини за кордоном, зокрема в Індії та Японії.

Як писала "ДС", Європейський Союз з лютого 2022 року виділив для підтримки фінансової стабільності України близько 32 млрд євро.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua