• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Справа МН17: суд у Нідерландах відхилив версію, що літак був збитий з українського "Буку"

Спільна слідча група (JIT) у справі про катастрофу над Донбасом малазійського авіалайнера МН17 в липні 2014 року відхилила показання двох свідків, які стверджують, що ракета, яка збила літак, була запущена з боку підконтрольної в той час Україні Амвросіївки

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила суддя Хелейн Керстенс-Фокенс, яку цитує у Twitter кореспондент нідерландського видання De Telegraaf Саскія Беллеман, передає "ДС".

Як повідомляється, свідками виступає подружня пара зі Сніжного, яка в даний час проживає в Росії.

За їхніми словами, вони бачили запуск ракети абсолютно в іншому місці, а не в районі Первомайського. Але слідство вважає, що відповідно до цих свідчень, місце запуску ракети знаходилося б занадто далеко від місця аварії MH17.

Крім того, слідство не знайшло інших підтверджень того, що ракета була випущена з району Амвросіївки.

При цьому є підтвердження наявності як мінімум двох "Буків" на непідконтрольній Україні території. Один з них був на території області та за кілька днів до катастрофи потрапив на супутникові знімки на військовому полігоні під Донецьком, але 17 липня 2014 року він вже зник.

Також повідомляється, що російська сторона надіслала копії супутникових знімків місцевості в районі села Зарощенське (було під контролем України), на які нібито потрапив український "Бук". Оригінали знімків були нібито знищені.

Однак, за даними JIT, російські фото були зроблені в період з 30 травня до середини червня, тобто задовго до катастрофи. Хоча Москва стверджувала, що фото датовані 14 липня 2014 року. Але суд звернув увагу на зміни ландшафту, оскільки, наприклад, на фото від 17 липня в цьому районі було зоране поле, чого не було на фото.

Як зазначила суддя Хелейн Керстенс-Фокенс, JIT підтвердила, що знімки були відредаговані за допомогою Photoshop.

Також з'ясувалося, що раніше в цьому районі дійсно пересувався український "Бук", але суд прийшов до висновку, що його не можна було використовувати для того, щоб збити літак. Бо ще за місяць до катастрофи 21 червня 2014 року установка, за даними української сторони, була пошкоджена в результаті атаки противника. В результаті відсік з електронікою в задній частині був повністю зруйнований.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року в небі над Донецькою областю був збитий малайзійський літак рейсу MH17. В результаті катастрофи загинули 298 осіб, з них 15 членів екіпажу. Попередньо, літак був збитий проросійськими бойовиками з зенітної ракетної установки "БУК-М1". Є докази, що ця установка потрапила на Донбас з території РФ.

Як писала "ДС", 8 червня 2021 року на суді в Нідерландах у справі про катастрофу МН17 вперше були озвучені показання свідків, які бачили пуск ракети з російської ЗРК "Бук" по літаку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua