• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Держдеп назвав пріоритети у відносинах США та України

Адміністрація Сполучених Штатів вважає підтримку реформ у ключових сферах в Україні, а також взаємодію в боротьбі з корупцією пріоритетами двосторонніх відносин

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила заступниця помічника держсекретаря США з питань демократії, прав людини та праці Кара Макдональд, інформує "ДС".

"Підтримка реформ у критично важливих сферах є найбільшим пріоритетом для відносин Сполучених Штатів з Україною", — цитує її слова Укрінформ.

Вона визнала, що з 2014 року Україна досягла значного прогресу в реформах: "Сьогодні Україна сильніша, успішніша й більш підзвітна своєму народові". 

Разом з тим, за словами Макдональд, олігархи в Україні й надалі отримують надприбутки за рахунок держави, що підриває процес викоренення корупції.

Представниця Держдепу зазначила, що американська сторона здійснила кроки в напрямку протидії корупції та зловмисній діяльності в Україні. У цьому зв’язку вона нагадала, зокрема, про запровадження санкцій проти Ігоря Коломойського та його близьких.

"Ми сподіваємося побачити подальші дії з боку української влади, спрямовані на зміцнення й посилення судових інституцій, припинення безкарності та створення інституційного потенціалу для притягнення до відповідальності корупціонерів", — указала Макдональд.

Вона закликала українську владу докласти зусиль насамперед у реформуванні судової системи, забезпеченні гарантій незалежності в роботі НАБУ, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Крім того, за її словами, необхідно посилити відповідальність за неправдиве декларування доходів українських чиновників; прискорити прозорий процес призначення прокурорів у САП; привести законодавство про корпоративне управління до стандартів ОЕСР; надалі підтримувати незалежність ВАСУ.

Як писала "ДС", раніше Державний департамент продовжив рекомендації для громадян США не подорожувати в Росію через тероризм.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua