• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Дестабілізація і права людини: "Сімка" нагадала Росії і Китаю про зобов'язання

Лідери країн "Великої сімки" закликали Росію і Китай відмовитися від дестабілізації ситуації в інших країнах і регіонах, а також поважати права людини

Реклама на dsnews.ua

Про це сказано в проекті комюніке за підсумками саміту "Великої сімки", яке опинилося у розпорядженні агентства Bloomberg, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Ми підтверджуємо наш заклик до Росії припинити свою дестабілізаційну поведінку і зловмисні дії, включаючи втручання в демократичні системи інших країн, а також (закликаємо — ред.) виконати свої міжнародні зобовʼязання в галузі прав людини", — зазначається в проекті.

При цьому лідери G7 виступили за стабільні і передбачувані відносини з Росією.

"Ми підтверджуємо нашу зацікавленість в стабільних і передбачуваних відносинах з Росією. Ми будемо продовжувати взаємодіяти там, де є сфери, що представляють взаємний інтерес", — підкреслюється в документі.

Лідери "Великої сімки" також закликали Китай поважати і дотримуватися прав людини і основних свобод. Також Пекіну було вказано на важливість підтримання миру і стабільності в Тайванської протоки. Лідери G7 висловили "серйозну стурбованість ситуацією в Південно-Китайському і Східно-Китайському морях" і виступили проти будь-яких односторонніх спроб змінити існуючий розклад сил в цьому регіоні.

Як повідомляла "ДС", в англійському графстві Корнуолл, де проходить саміт "Великої сімки", тисячі людей протестували проти бездіяльності влади перед кліматичними змінами та іншими світовими проблемами.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua