• USD 27.4
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Дії Росії нагадують 2014 рік – це провокація, — США в ОБСЄ

Відмова Росії пояснити в ОБСЄ скупчення своїх військ біля кордону з Україною викликала у Сполучених Штатів занепокоєння і нагадала ситуацію 2014 року

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила місія США в ОБСЄ під час ініційованого Україною засідання, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"У 2014 році Росія так само не надала детальну інформацію про свою незвичну військову діяльність на кордоні України у відповідь на запит України відповідно до параграфу 16 Віденського документу, а також відмовилася брати участь у засіданнях для відповіді на занепокоєння України.

У 2014 році швидко стало зрозуміло, що занепокоєння України були обґрунтованим".

"Ми занепокоєні відмовою Росії надати необхідну інформацію з приводу її незвичної військової діяльності, відповідно до розділу III Віденського документу.

Неінформативна відповідь Росії на запитання України – як і її непрозора діяльність на місцях – несумісні з буквою та духом Віденського документа, який був прийнятий консенсусом усіма 57 членами ОБСЄ, включаючи Росію, як тривале джерело співпраці та військової прозорості", — йдеться у заяві.

Місія США при ОБСЄ висловила занепокоєння з приводу того, що "Росія відмовляється виконувати зобовʼязання, які вона взяла на себе згідно з Віденським документом 2011 року".

Було зазначено, що відсутність прозорості з боку РФ "свідчить про те, що нинішні військові навчання є ні рутинним, ні запланованими".

"Ця триваюча провокаційна військова діяльність Росії знижує довіру та посилює напругу, а також викликає питання щодо намірів, особливо з огляду на історію подій з 2014 року", − заявили у місії США в ОБСЄ.

Нагадаємо, Україна задіяла параграф 16 Віденського документа та ініціювала проведення 10 квітня в ОБСЄ засідання з приводу нарощування Росією військ біля кордону з Україною і в тимчасово окупованому Криму.

Ініціатива України була підтримана країнами-партнерами, проте делегація РФ не зʼявилася на це засідання, відмовившись надавати пояснення.

Франція та Німеччина вже висловили жаль, що Росія відмовилася надати в ОБСЄ пояснення з приводу своєї військової діяльності біля кордону з Україною і закликали РФ переглянути позицію та виконати свої зобовʼязання у рамках Віденського документу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua