• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Диверсія Росії у Чехії: у Лаврова заявили, що Прага не охороняла військові склади

Спікерка російського МЗС Марія Захарова заявила, що влада Чехії не забезпечила належну охорону військових складів у Врбетицях, на яких в 2014 році сталися вибухи. Офіційна Прага заявляє, що до вибухів причетні співробітники ГРУ РФ Олександр Мишкін і Анатолій Чепіга

Марія Захарова
Марія Захарова / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Захарова заявила в ефірі радіостанції Вести ФМ, передає "ДС".

"У 2014 році були два вибухи на складах, потім почалося розслідування, в ході нього з'ясувалася фантастична річ: гетьман Злінського краю не знав, що з 2006 року склад боєприпасів не використовується армією, а Міністерство оборони Чехії здає приміщення складу приватним збройовим компаніям, — сказала вона. — Уявляєте, величезну кількість зброї на складах з 2006 по 2014 рік, вісім років, взагалі без будь-якого контролю з боку чеської влади".

"Цією інформацією також не володіло Чеське гірське управління, яке повинно було проводити перевірки вибухівки на складі. Перевірки не проводила і поліція, яка за законом зобов'язана це робити. Також з'ясувалося, що порушувалися всі норми безпеки", — додала Захарова.

Офіційний представник МЗС вказала також на відсутність будь-яких офіційних результатів розслідування того, що сталося в 2014 році, повідомляє ТАСС.

"Влада Чехії так і не змогла не те що відповісти на питання, хто винен, а навіть на той, що там сталося. Офіційних матеріалів немає. Минуло сім років, загинуло двоє людей, є конкретна локація, є власники складів, а чи відбувся суд? Суду не було. Генпрокурор Чехії 19 квітня заявив, що слідчі не хочуть оприлюднювати більше інформації про вибухи, тому що вони все ще ведуть розслідування", — зазначила дипломатка.

Нагадаємо, 17 квітня за причетність до диверсій на території Чехії чеська поліція оголосила в розшук громадян Росії Олександра Петрова і Руслана Бошірова, яких також підозрюють в отруєнні Скрипалів у Великій Британії. У зв'язку з ситуацією Чехія також висилає 18 російських дипломатів з країни, підозрюваних в шпигунстві на користь спецслужб РФ.

Як писала "ДС", у відповідь МЗС РФ оголосило персонами нон-грата 20 співробітників Посольства Чехії в РФ.

МЗС Росії також заборонило Посольству Чехії наймати на роботу громадян Росії.

Прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш в свою чергу заявив, що вибух на складі з озброєнням в Чехії, під час якого загинули дві людини, є не актом державного тероризму, а атакою на майно бізнесмена з Болгарії.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua