• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

До уряду Британії звернулися понад 600 юристів: закликають припинити постачання зброї Ізраїлю

Уряд Великої Британії закликають припинити продаж зброї Ізраїлю

Велика Британія
До уряду Британії звернулися понад 600 юристів / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації The Guardian, передає "ДС".

Як зазначається, лист із закликом припинити продаж зброї Ізраїлю підписали понад 600 юристів, серед яких троє колишніх суддів Верховного суду.

"Хоча ми вітаємо дедалі рішучіші заклики вашого уряду до припинення бойових дій і безперешкодного надходження гуманітарної допомоги до Гази, водночас продовження продажу зброї та систем озброєнь Ізраїлю та збереження погроз призупинення допомоги Великобританії Агентству ООН у справах палестинських біженців не відповідає зобов’язанням вашого уряду згідно з міжнародним правом", — йдеться в листі до прем’єр-міністра Ріші Сунака.

Юристи закликали припинити експорт зброї до Ізраїлю, вказуючи, що, за висновком Міжнародного суду, в Газі є ризик геноциду, і поставлена Британією зброя може бути використана для його вчинення.

Видання зазначає, що лист оприлюднили на тлі тиску з боку депутатів від Консервативної партії на Ріші Сунака, аби прем'єр вдався до більш активних дій після загибелі внаслідок ізраїльського авіаудару в Газі семи працівників World Central Kitchen, серед яких троє громадян Великої Британії. Партійні джерела стверджують, що міністр закордонних справ Девід Кемерон наполягав на тому, щоб уряд посилив свій підхід до Ізраїлю, але зустрів опір з боку Даунінг-стріт.

Лист також містить заклик до уряду працювати над постійним припиненням вогню та запровадити санкції "проти фізичних та юридичних осіб, які зробили заяви, що підбурюють до геноциду проти палестинців".

Юристи також закликали відновити фінансування Агентства ООН у справах палестинських біженців, яке було скасовано після ще не підтверджених звинувачень Ізраїлю в тому, що 12 співробітників агентства були причетні до нападів 7 жовтня.

Як писала "ДС", президент США Джо Байден заявив, що майбутня підтримка США війни в Секторі Гази залежить від нових кроків із захисту цивільних людей і працівників гуманітарних місій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua