• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

До Вірменії виїхало вже понад 80% населення Карабаху

Із Нагірного Карабаху, що перейшов під контроль Азербайджану, до Вірменії виїхали вже близько 100 тисяч – це понад 80% населення регіону.

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні "Радіо Азатутюн", передає "ДС".

30 вересня речниця прем’єра Вірменії Назелі Багдасарян заявила, що на ранок суботи кордон Вірменії перетнули вже 100 тисяч 417 мешканців Карабаху.

За даними перепису 2015 року, у Нагірному Карабаху проживало близько 145 тисяч людей, майже всі – етнічні вірмени. Втім, з останніми новинами про масовий виїзд населення з Карабаху стало відомо, що фактична кількість населення на 2023 рік була меншою, і понад 90 тисяч – це вже понад 80% тих, хто проживав у регіоні.  

За останні два дні автобуси здійснили близько 90 рейсів між Степанакертом (азербайджанська назва – Ханкенді) та прикордонними містами Вірменії, що дозволило перевезити майже 3000 мешканців регіону. Багато біженців їдуть власним та імпровізованим транспортом. 

У Вірменію привезли у тому числі понад 220 пацієнтів, постраждалих від потужного вибуху на бензосховищі та 114 постраждалих внаслідок бойових дій 19-20 вересня. 

Як писала "ДС", 20 вересня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про відновлення суверенітету країни після операції у Нагірному Карабаху.

В Азербайджані пообіцяли амністію для сепаратистів Нагірного Карабаху та колишніх військових Вірменії, які погодяться скласти зброю.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua