• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Договір щодо "ПП-2": Німеччина повинна натиснути на РФ для продовження транзиту через Україну на 10 років

Німеччина обіцяє сприяти продовженню контракту між Росією і Україною про транзит газу по території нашої країни після 2024 року на 10 років

Реклама на dsnews.ua

Про це сказано в угоді між США і Німеччиною по магістральному газопроводу "Північний потік-2", передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"США і Німеччина погоджуються, що в інтересах України й Європи продовжити транзит газу через Україну після 2024 року. Згідно з цією точкою зору Німеччина зобовʼязується використовувати всі доступні засоби впливу, щоб дозволити Україні продовжити угоду про транзит газу з Росією на строк до десяти років і призначити для цієї мети спеціального представника", — йдеться в повідомленні.

Зокрема, зазначається, що переговори про продовження угоди між Україною з Російською Федерацією мають початися не пізніше 1 вересня, а США, зі свого боку, зацікавлені в тому, щоб підтримати зусилля Німеччини.

Як повідомляла "ДС", в угоді по "Північному потоку-2" також зазначено, що Німеччина зобовʼязується ввести санкції проти Росії в разі, якщо Кремль буде використовувати газ як енергетичну зброю проти України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua