• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Угода по "Північному потоку-2": Берлін зобов'язався захистити Україну від Кремля

Німеччина зобов'язана ввести санкції щодо Росії, якщо Кремль почне використовувати поставки газу в якості зброї проти України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це сказано в угоді між США і Німеччиною по магістральному газопроводу "Північний потік-2", передає "ДС" і з посиланням на "РБК-Україна".

"Якщо Росія спробує використовувати енергію як зброю або вчинити нові агресивні дії проти України, Німеччина буде діяти на національному рівні і чинити тиск на Європейський союз для прийняття ефективних заходів, включаючи санкції, для обмеження російських можливостей експорту в Європу в енергетичному секторі, включаючи газ, або для прийняття ефективних заходів в інших економічно значущих областях", — йдеться в угоді.

У документі наголошується, що зобовʼязання направлено на те, щоб Росія не використала жоден трубопровід, включаючи "Північний потік — 2", для досягнення агресивних політичних цілей, використовуючи енергію в якості зброї.

Як повідомляла "ДС", за даними ЗМІ, канцлер Німеччини Ангела Меркель під час зустрічі з президентом США Джо Байденом у Вашингтоні в рамках угоди по російському газопроводу "Північний потік-2" взяла зобовʼязання застосувати заходи щодо Росії, якщо Кремль буде використовувати газ як зброю проти України. Пізніше заступник держсекретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд підтвердила домовленості.

У Конгресі вимагають відхилити домовленості між США і Німеччиною.

Видання Politico повідомило про нібито заклики США до України не критикувати угоду по "Північному потоку-2". За словами джерел видання, офіційні особи США пояснили, що така критика нібито може завдати шкоди двостороннім відносинам Вашингтона і Києва. Також Україну закликали не обговорювати з Конгресом потенційні плани США.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua