• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

"Достоєвський надихає": Папа Римський побачив у росіянах гуманістів

Папа Римський Франциск вважає російський народ великим, а гуманізм росіян заслуговує на повагу

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це понтифік сказав журналістам під час повернення з Бахрейну, передає "ДС" із посиланням на Vatican News.

За його словами, Державний Секретаріат Ватикану "працює добре" у питанні організації переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним.

Папа Римський також нагадав, що наступного дня після початку війни в Україні він поїхав до російського посольства, щоб "поговорити з послом (Росії), який є доброю людиною".

"Я знаю його вже шість років, відколи він приїхав. Він є гуманістом. Пригадую коментар, який він тоді мені залишив: "Nous sommes tombés dans la dictature de l’argent" (ми потрапили в диктатуру грошей), говорячи про цивілізацію", — згадав Франіск, зазначивши, що при цьому дипломат висловив свою готовність виїхати в Москву і поговорити з Путіним, якщо потрібно. "Мені дуже ввічливо відповів Лавров, мовляв, дякую, але на даний час цього не потрібно", — додав він.

Понтифік зазначив, що говорив не тільки з дипломатами, але і з президентом України Володимиром Зеленським.

"Триває праця над зближенням, щоби знайти вирішення. Також і Святий Престол чинить те, що повинен стосовно полонених, тощо. Йдеться про речі, які завжди робляться, і які Святий Престол завжди чинив. А далі – проповідування миру", – сказав Папа.

"Мене вражає – і тому я вживаю слово "багатостраждальна" [дослівно: "martoriata" — "піддана мукам" від "martoriare" — "катувати, мучити"] – ота жорстокість, яка не притаманна російському народові, можливо… бо російський народ – це великий народ; це [жорстокість] найманців, солдатів, які йдуть на війну як на пригоду, найманців… Я волію думати так, бо маю велику пошану до російського народу, до російського гуманізму. Вистачить згадати Достоєвського, який до сьогодні надихає, надихає християн до осмислення християнства. Я маю велику прихильність до російського народу, як також велику прихильність до українського народу", – зазначив Франциск.

Папа Римський також згадав, що коли йому було 11 років, то знав одного українського священика, який навчив його служити під час української літургії.

"Через це мені також дуже подобається українська літургія. Я опинився між двома народами, до яких маю прихильність. І не тільки я. Святий Престол провів чимало конфіденційних зустрічей, багато речей з позитивними результатами", – додав він.

Як повідомляла "ДС", 2 жовтня Папа Римський засудив анексію українських територій і закликав президента Росії зупинити війну, а Володимира Зеленського почути мирні ініціативи.

Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця у відповідь заявив, що Франциск повинен звертатися з прямими закликами припинити війну не до президента України Володимира Зеленського, а до російського диктатора Володимира Путіна.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua