• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

"Друг" Путіна Додон заявив, що умовив Росію поділитися "Супутник V" з Молдовою

Лідер "Партії соціалістів" Молдови і колишній президент країни Ігор Додон заявив, що домовився про постачання Кишиневу російської вакцини від коронавірусу "Супутник V", яке має відбутися "в найближчі дні"

Ігор Додон
Ігор Додон / ТАСС
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав після зустрічі з главою адміністрації президента РФ Дмитром Козаком, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

За словами Додона, Росія надасть Молдові 180 000 доз "Супутника" як гуманітарної допомоги, в тому числі 60 000 доз для Придністровʼя.

"Очікується, що перші партії надійдуть в Кишинів в найближчі дні. Крім того, я поінформував російських партнерів про готовність молдовської сторони закупити в терміновому порядку не менше 500 000 доз вакцини "Супутник V" в рамках процедури держзакупівель, розпочатої урядом", — повідомив Додон.

Він додав, що обговорювали також продовження безмитного експорту деяких товарів з Молдови в Росію.

Відзначимо, хоча саме Ігор Додон активно просуває питання російської вакцини для Молдови, президент Майя Санду не є противником отримання "Супутника" і навіть зверталася з таким листом до президента Росії Володимира Путіна.

Newsmaker, який вважається прозахідним виданням, провів нерепрезентативне опитування серед своїх читачів і на питання, чи готові вони щепитися від коронавірусу, більш ніж 43% відповіли, що так і тільки вакциною "Супутник V", а більше 21% взагалі проти вакцинації.

У Молдові зареєстровано три вакцини від коронавірусу: Pfizer/BioNTech, AstraZeneca і "Супутник V". МОЗ Молдови не виключає, що буде закуповувати російський препарат "Супутник V" для безкоштовної вакцинації, після того як його схвалить ВООЗ.

Свої перші вакцини, компанії AstraZeneca, Молдова отримала за допомогою Румунії. Згодом надійшла перша партія AstraZeneca через платформу COVAX, а незабаром — перша партія BioNTech-Pfizer, також через COVAX.

Вакцинація в Молдові почалася 2 березня.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua