• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Дуда розповів про "тиху надію" Європи напередодні вторгнення Росії в Україну

У Польщі знали про можливу спробу повномасштабного вторгнення Росії в Україну, але в Європі сподівалися, що президент РФ Володимир Путін не піде на відкриту війну

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда в інтерв'ю "1+1", передає "ДС" із посиланням на УНІАН.

"Росіяни накопичували військові підрозділи тривалий час. У нас була інформація, що їх кількість вже перевищувала 150 тисяч, вони повільно наближалися до 200 тисяч російських військ, зосереджених навколо кордонів України. Ми очікували, що відбудеться якась форма агресії, що буде спроба окупувати всю Україну. У всіх була тиха надія, що Росія не здійснить цю атаку", – пояснив польський лідер.

Крім того, він нагадав, що Білорусь здійснила гібридну атаку на Польщу восени 2021 року за допомогою нелегальних мігрантів. За словами Дуди, це стало поштовхом для модернізації збройних сил та збільшення видатків на оборону.

"Ми вирішили захищати кордон, щоб показати, що ми згуртовані, готові і що це не означає, що ми недооцінюємо небезпеку. Виявилося, що це було правильне рішення. Загалом, ми знаходимося в підвищеній бойовій готовності і саме Білоруська Гібридна атака мігрантів на наш кордон, безсумнівно узгоджена з Кремлем, була для нас чітким сигналом, що стає гаряче", – підсумував Дуда.

Як повідомляла "ДС", президент Польщі Анджей Дуда заявив, що НАТО планує поставити в Україну стільки танків, щоби їх вистачило на формування кількох бригад.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua