• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Джонсон наказав збройним силам Британії підготуватися до розгортання в Європі

Наступного тижня Велика Британія запропонує НАТО "велике" розгортання військ, зброї, військових кораблів та літаків у Європі — у відповідь на концентрацію російських  військ на кордоні з Україною

Реклама на dsnews.ua

 Про це заявив прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон, передає "ДС" з посиланням на AFP та Reuters.

"Я наказав нашим збройним силам підготуватися до розгортання в Європі наступного тижня, щоб ми могли підтримувати наших союзників по НАТО на суші, на морі та в повітрі", — сказав Джонсон.

Як зазначається, пропозиція членам оборонного пакту НАТО в Північних країнах та країнах Балтії передбачає подвоєння приблизно 1150 британських військовослужбовців, які зараз перебувають у країнах Східної Європи, і відправку "оборонної зброї" ​​до Естонії.

Джонсон сказав, що "цей пакет стане чітким сигналом Кремлю: ми не потерпимо їхньої дестабілізуючої діяльності і завжди підтримуватимемо наших союзників по НАТО перед ворожістю Росії".

Британський лідер заявив, що якщо президент Росії Володимир Путін обере "кровопролиття та руйнування" в Україні, це буде "трагедією для Європи", і що "Україна має бути вільною у виборі свого майбутнього".

Офіційні особи завершать деталі пропозиції у Брюсселі наступного тижня, а міністри обговорять військові варіанти у понеділок.

Нагадаємо, раніше посол України у Великій Британії Вадим Пристайко сказав, що Київ готовий попросити Лондон про перекидання військ на українську територію у разі, якщо Росія наважиться на широкомасштабний наступ.

У Лондоні відповіли, що Британія готова підтримувати Україну, проте можливість відправки своїх військових у разі передбачуваного російського вторгнення вкрай малоймовірна.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua