• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Ексгенсек НАТО заявив, що настав час надати Україні місце за столом у Альянсі

Зараз настав момент реалізації обіцянки, яку НАТО дало Україні та Грузії у 2008 році щодо надання їм місця за столом Альянсу

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це у своїй статті для видання Politico написав генсек НАТО у 2009-2014 роках Андерс Фог Расмуссен, передає "ДС".

"Ми пообіцяли і Грузії, і Україні місця за столом НАТО в 2008 році. Настав час розробити план дій для реалізації нашої обіцянки. У разі потреби ми можемо зробити це за умови, що стаття 5 НАТО стосується лише територій, що знаходяться під контролем Києва та Тбілісі, але Альянс не може мати політику відкритих дверей щодо розширення, в якій вона продовжує дозволяти Путіну виконувати роль швейцара", — заявив він.

Расмуссен також нагадав, що Росія підписала Хартію європейської безпеки ОБСЄ у 1999 році, в якій йдеться про те, що "невід'ємне право кожної держави-учасниці вільно обирати або змінювати свої плани безпеки, включаючи договори про союзів, у міру їх розвитку".

"Українці – загартований в боях народ, який готовий боротися за свободу, яку більша частина Європи прийняла як належне. Ми не повинні створювати собі ілюзій у вільному світі, що вони також борються за нашу свободу. Історія говорить нам, що агресори, як правило, не залишаються на власних територіях", — зазначив колишній генсек НАТО.

Нагадаємо, в неділю після 22 години за київським часом відбулась розмова президентів України і США Володимира Зеленського та Джозефа Байдена.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua