• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.8
Спецпроєкти

Експосол США в РФ дав поради сенаторам, як поводити себе з Кремлем

Росія є противником Сполучених Штатів Америки і поводити себе з Кремлем необхідно з позиції сили та не довіряти росіянам

AP
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив під час слухань у Комітеті з питань закордонних справ Сенату колишній посол США в Росії Джон Салліван, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Перше й найважливіше, Росія під керівництвом Путіна є непримиренним противником Сполучених Штатів. Путін вважає, що Росія воює з нами у зіткненні "цивілізацій", про це вони заявили в недавньому новому формулюванні своєї зовнішньої політики",- зауважив дипломат.

Він підкреслив, що для досягнення Сполученими Штатами успішної політики на російському напрямі необхідно розуміти свого противника.

"По-друге, ми повинні працювати над створенням архітектури безпеки в рамках НАТО, а також за допомогою інтенсивної двосторонньої та багатосторонньої дипломатії, щоби захистити не лише Україну, а і Європу та решту світу від російської агресії",- зазначив Салліван.

По-третє, за його словами "до російського уряду не може бути жодної довіри". У цьому зв’язку він нагадав, як у 2022 році Кремль неодноразово заявляв, що навіть не планує нападати на Україну. "Чому хтось має довіряти цій владі?"- наголосив експосол.

Він висловив переконання, що саме зараз настав час повернутися до мантри "довіряй, але перевіряй" епохи Рональда Рейгана.

"Не може бути жодної довіри (до Росії – ред.), лише перевірка та встановлення справедливості щодо України й жертв російських воєнних злочинів в Україні",- заявив колишній посол.

Салліван визнав, що важко реалізовувати дипломатію в таких умовах, однак США не повинні відмовлятися повністю від цього, коли того вимагають національні інтереси Америки. Він зауважив, що під час перебування в якості посла США в Москві він отримав найкращу пораду: ніколи нічого не просити у росіян.

"Наші інтереси не вимагають благати росіян про діалог, чи то про контроль над озброєннями, чи про війну в Україні. А вони хочуть саме цього. І це призведе лише до нових провалів у політиці… Ми повинні підходити до будь-якої запропонованої взаємодії чи переговорів з позиції сили та впевненості",- підкреслив ексдипломат.

Насамкінець він звернув увагу, що між Росією і США досі зберігається відсутність паритету в питанні дипломатичної присутності.

Як повідомляла "ДС", 4 вересня 2022 року Джон Салліван завершив свою каденцію і залишив Москву, після чого пішов з дипломатичної служби.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua