• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

Естонії загрожують відключення електрики: в чому причина

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас попередила громадян про можливі відключення світла через дефіцит електроенергії

Відключення світла
Естонії загрожують відключення електрики / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє ERR, передає "ДС".

"Зараз ми в ситуації, коли в усьому регіоні — дефіцит електроенергії. На то є різні причини. Одна з них — у тому, що 1000 мегават більше не надходить з Росії, тому не вистачає більш ніж 1000 мегават", — розповіла Каллас.

За словами прем'єрки, кілька реакторів на електростанціях у Швеції та Фінляндії наразі не працюють, є проблеми на електростанції в Аувере.

"Коли я кажу про перебої, я нікого не лякаю і не загрожую, я просто констатую факт, що ми маємо знижувати споживання та посувати його за межі пікового навантаження у часі. Тобто — з 7 до 9 або з 16 до 19, там споживання високе. Якщо ми цього не зробимо, то, можливо, будемо змушені запроваджувати регіональні відключення електроенергії на кілька годин", — попередила Кая Каллас.

Вона додала, що економія споживання електроенергії у години пік навіть на 2% знизить ризик відключення електроенергії уп'ятеро.

Як писала "ДС", для подолання енергокризи в Україні турецька компанія Karpowership пропонує розмістити поблизу Одеси три судна-електростанції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua