• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Естонія підтримала відправку військ в Україну для навчань

Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас не вбачає ризику прямого конфлікту з росією, якщо союзники відправлять свої війська в Україну для навчання її солдатів

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це вона заявила в інтерв'ю Financial Times, передає "ДС".

За її словами, деякі країни "вже навчають солдатів на місцях" і роблять це на свій страх та ризик. За її словами, якщо навчальний персонал зазнає нападу з боку російських військ, це не призведе до автоматичного спрацювання пункту 5 статті НАТО про взаємну оборону.

"Я не можу уявити, що якщо там хтось постраждає, то ті, хто послав своїх людей, скажуть: "Це п'ята стаття. Давайте… бомбити Росію". Це не так. Тож ці побоювання необґрунтовані", – заявила Каллас.

Тому політикиня вважає, що допомога у навчанні українських військових на території України не призведе до ескалації.

"Російська пропаганда зводиться до війни з НАТО, тому їм не потрібні виправдання. Хоч би що ми робили на нашому боці. . . Якщо вони захочуть напасти, вони нападуть", – наголосила вона.

Каллас додала, що для ухвалення рішення про відправку військ необхідне схвалення парламенту Естонії: "Це відкриті публічні дебати, але я думаю, що зараз нам не слід нічого виключати".

Як писала "ДС", 12 березня Росія через "ворожу політику" оголосила заборону на в’їзд 347 топпосадовцям і громадянам країн Балтії, зокрема прем’єрці Естонії Каї Каллас.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua