• USD 39.7
  • EUR 43.1
  • GBP 50.4
Спецпроєкти

Естонський парламент підтримав закон щодо передання Україні заморожених російських активів

Парламент Естонії у середу, 15 травня, проголосував за закон, який передбачає можливість спрямувати на відновлення України російські активи

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє видання Postimees, передає "ДС".

За проголосували 65 членів парламенту, проти – три.

"Росія — це держава-агресор. Відшкодування завданих нею під час воєнних дій збитків не має лягти на плечі України та її союзників. За заподіяну шкоду відповідає Росія, яка і повинна понести цю відповідальність", – сказав голова конституційної комісії парламенту Естонії Хендрік Йоганнес Террас.

За словами Терраса, для відшкодування збитків завданих під час війни Україні можна передавати активи, які були заморожено міжнародними санкціями.

Зазначається, що закон пропонує систему відповідальності для осіб та підприємств, які мають зв'язок з агресією проти України або сприяють їй.

Цей закон був розроблений конституційною комісією протягом більше як пів року. У процесі його створення також залучались зарубіжні експерти.

Перед другим читанням конституційна комісія внесла зміни до законопроєкту, відповідно до яких рішення щодо використання активів приймається Міністерством закордонних справ під час адміністративного розгляду. Раніше це вирішувалося через адміністративний суд.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua