• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Євросоюз закликав Ізраїль та Палестину сісти за стіл переговорів

У Європейському союзі засудили насильство в районі сектору Гази, заявивши, що тільки прямі переговори між Ізраїлем і Палестиною можуть вирішити всі проблеми в регіоні

Конфлікт Ізраїлю та Палестини
Конфлікт Ізраїлю та Палестини
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив головний спікер Європейської комісії із закордонних справ Петер Стано, передає "ДС" з посиланням на агентство Анадолу.

"Останні події та ескалація лише ілюструють необхідність відновлення переговорів щодо пошуку стійкого, мирного вирішення поточної ситуації", — заявив на щоденній пресконференції Стано.

Він серед іншого засудив насильство щодо цивільного населення.

"Те, що відбувається на палестинських територіях, на окупованому Західному березі, у Східному Єрусалимі, в секторі Гази та навколо нього, насправді глибоко хвилює Європейський союз", — сказав Стано, додавши, що "стрільба ракетами" із сектору Гази по цивільному населенню Ізраїлю була "абсолютно неприйнятною".

Стано закликав усі сторони дотримуватися міжнародного гуманітарного права та уникати подальшої ескалації, щоб захистити життя цивільного населення.

Він також підкреслив, що постійні дипломатичні зусилля ЄС спрямовані на термінове припинення "недавнього сплеску насильства" та відновлення "політичного горизонту".

Нагадаємо, 10 травня Ізраїль завдав ударів у відповідь по терористах угруповання ХАМАС в секторі Гази після того, як бойовики випустили ракети в напрямку Єрусалима. У вівторок, 11 травня, з сектору Гази випустили ще 40 ракет по містах на півдні Ізраїлю.

У звʼязку з ескалацією ізраїльсько-палестинського протистояння і масованими ракетно-мінометними обстрілами південних територій Ізраїлю, а також можливими обстрілами центральної частини Ізраїлю, зокрема й міста Єрусалим, посольство України в цій державі оприлюднило рекомендації для українців.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua