• USD 39.5
  • EUR 42.2
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Фінляндія дозволяє Україні використовувати її зброю для ударів по РФ

Високопосадовці Фінляндії розповіли, що не обмежували використання зброї, яку надали Україні, тому нею можна бити по військових об'єктах на території РФ

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Yle, передає "ДС".

"Фінляндія не запровадила жодних таких обмежень, і Україна повинна мати право використовувати цю зброю проти військових цілей також і на російській території", — заявив голова парламентського Комітету з питань оборони Юкка Копра.

За словами міністра оборони Антті Хякканена, обмеження на використання зброї були введені переважно країнами, які надали Україні системи озброєння великої дальності. Водночас Фінляндія не накладала жодних обмежень на використання відправленої зброї, але її дальність менша, ніж, наприклад, у німецьких ракет Taurus.

Тому міністр оборони Хякканен і керівництво парламентського Комітету з питань оборони закликали Німеччину передати Україні ракети великої дальності Taurus. Це, на думку низки експертів, могло б навіть мати вирішальний вплив на хід війни.

У пресслужбі НАТО сказали Yle, що не давали країнам Альянсу інструкції щодо того, як і де Україні слід використовувати військову допомогу. Позиція НАТО полягає в тому, що Україна має право на самооборону, включно з правом завдавати ударів по російських військових об'єктах за межами України.

Новий командувач Сил оборони Фінляндії Андрус Меріло нещодавно заявив, що Захід припустився помилки, обмеживши використання наданої Україні зброї. За його словами, війну потрібно перенести на російську територію, бо це абсолютно законна оборонна боротьба, яку дозволяє Статут ООН.

Загалом Фінляндія надіслала в Україну вже 1,8 мільярда євро військової допомоги. Проте країна публічно не розголошує, яке саме озброєння вона передала.

Нагадаємо, Фінляндія передала Україні вже 22-й пакет військової допомоги вартістю близько 190 млн євро.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua