• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Фінляндія і Швеція підписали протоколи про вступ до НАТО

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто та його колега зі Швеції Анн Лінде у штаб-квартирі НАТО підписали протоколи про вступ до Північноатлантичного Альянсу. Після цього генсек Єнс Столтенберг заявив, що НАТО розпочинає процес ратифікації членства Швеції та Фінляндії

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє AFP, передає "ДС".

"Сьогодні ми офіційно підписуємо протокол про вступ та запускаємо процедуру ратифікації. Двері НАТО відчинені для всіх європейських демократій. Це хороший день для Фінляндії, Швеції та НАТО, ми станемо сильнішими разом із 32 країнами", – сказав він.

Під час свого виступу генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг назвали сьогодні історичним. Також з промовою виступили Пекка Хаавісто та Анн Лінде. Вони наголосили на важливості нових союзників для Альянсу і додали, що це важливий день і важливий крок для вступу до союзу.

Глава МЗС Фінляндії заявила, що військова обороноздатність її країни, готовність цивільного населення до національної оборони та стійкість фінів збільшують силу блоку.

Згідно з протоколом про приєднання, Фінляндія та Швеція стануть членами-спостерігачами НАТО, це означає, що вони можуть брати участь у самітах НАТО, але не зможуть голосувати. Однак вони матимуть можливість брати участь практично у всіх заходах Альянсу.

Нагадаємо, 15 травня Фінляндія офіційно оголосила, що подає заявку на вступ до НАТО.

16 травня уряд Швеції ухвалив рішення подати заявку на вступ країни до НАТО.

29 червня Північноатлантичний альянс на саміті в Мадриді офіційно запросив Фінляндію та Швецію стати членами блоку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua