• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Формальні переговори про вступ України до ЄС хочуть розпочати не пізніше 25 червня, - ЗМІ

Посадовці Євросоюзу хочуть розпочати формальні переговори про вступ України не пізніше 25 червня, тривають спроби переконати угорський уряд схвалити їх початок

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Politico, передає "ДС".

"За словами дипломатів, і Брюссель, і Київ ведуть інтенсивну двосторонню дипломатію з Будапештом, щоб вирішити проблеми щодо угорських меншин в Україні", – йдеться у матеріалі.

За підсумками квітневих переговорів між керівником Офісу президента України Андрієм Єрмаком і міністром закордонних справ Угорщини Петером Сіярто, "сторони відзначили позитивну динаміку діалогу", пише ЗМІ. Київ відповів на список з 11 пунктів, викладений Будапештом, і очікує відповіді Угорщини, повідомив один із дипломатів.

Один дипломат ЄС припустив, що Угорщина, можливо, захоче зрушити з місця переговори щодо вступу України до того, як у липні почне шестимісячне головування в Раді ЄС. 

"Було відчуття, що не варто робити цього до виборів [9 червня в Європейський парламент], тому що це могло стати проблемою виборів", – припустив дипломат ЄС, настрої "багатьох чиновників у Брюсселі".

Бельгійські посадовці наразі планують провести міжурядову конференцію (IGC) 25 червня, лише за кілька днів до того, як Будапешт перейме головування 1 липня.

"Як завжди, неможливо передбачити, що робитиме Угорщина, доки ми не почуємо від самого Орбана", – додав один із дипломатів.

Як писала "ДС", 17 травня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що країна наклала вето на резолюцію Ради Європи щодо миру в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua