• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

ФСБ знайшла у підготовці замаху на Лукашенка слід "українських націоналістів": деталі

ФСБ Росії заявила, що спільно з КДБ Білорусі затримала двох білоруських громадян, які після консультацій зі США та Польщею планували на батьківщині військовий переворот із залученням "українських націоналістів"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні ФСБ РФ, передає "ДС".

Повідомляється, що в результаті проведеної спецоперації припинено "протиправну діяльність" Зянковича Юрія Леонідовича, який має подвійне громадянство США і Білорусі, і громадянина РБ Федути Олександра Йосиповича, які планували здійснення військового перевороту в Білорусії за відпрацьованим сценарієм "кольорових революцій" із залученням місцевих і українських націоналістів, а також фізичне усунення "президента" А. Лукашенка.

Як відзначили в ФСБ, від білоруських партнерів стало відомо про те, що в приватних чатах одного з месенджерів "ідеологи білоруської радикальної опозиції" Зянкович і Федута організували обговорення плану збройного заколоту в Білорусії і вирішили провести в Москві особисту зустріч із використанням доступних їм заходів конспірації з опозиційно налаштованими генералами ЗС республіки.

"Після прибуття Зянковича до Москви після проведених консультацій у США і Польщі намічена зустріч відбулася в окремому кабінеті одного зі столичних ресторанів. В ході зустрічі змовники заявили "білоруським генералам", що для успішної реалізації їх задуму необхідно фізичне усунення практично всієї верхівки керівництва республіки.

Вони докладно виклали план військового перевороту, що зокрема включає захоплення радіо і телецентрів для трансляції їх звернення до народу, блокування в столиці республіки лояльних діючій владі підрозділів внутрішніх військ та ОМОНу. Готувалося повне відключення енергосистеми Білорусі для утруднення дій силових і правоохоронних структур. Передбачалося, що активну фазу почнуть якісь збройні формування ("партизани"), що знаходяться на т.зв. "прихованих базах".

Кінцевою метою було зміна конституційного ладу зі скасуванням посади президента і покладанням керівництва країною на "Комітет національного примирення". При цьому Зянкович планував стати "куратором" парламенту країни і правової системи, а Федута хотів займатися політичною реформою й ідеологічною роботою".

За даними ФСБ, датою здійснення військового перевороту опозиціонери обрали день проведення параду Перемоги в Мінську 9 травня.

Відзначається, що після документування зазначеної зустрічі змовники були "затримані російськими органами безпеки і передані білоруським партнерам".

Відносно Зянковича і Федути слідчими органами Білорусії розслідується кримінальна справа за ознаками злочину, передбаченого статтею 357 (змова чи інші дії, вчинені з метою захоплення державної влади) КК РБ.

Нагадаємо, вчора 17 квітня, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко повідомив, що співробітники КДБ затримали членів груп, яким нібито було поставлено завдання викрасти його дітей і організувати вбивство самого Лукашенка. Причому замах, за його твердженням, був санкціонований на рівні керівництва США, а це завдання було поставлене американським спецслужбам.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua