• USD 26.6
  • EUR 31
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

"Газпром" зупинив закачування газу в підземні сховища західної Європи

Російський монополіст "Газпром" 3 серпня фактично зупинив закачування газу в підземні сховища Європи

gazprom-neft.ru
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив "Інтерфакс" з посиланням на дані порталу Gas Infrastructure Europe, інформує "ДС".

За інформацією агентства, процес скорочення постачання почався минулої суботи, 31 липня, та завершився за підсумками понеділка.

"За газову добу від 2 серпня сума операцій закачування і відбору з потужностей зберігання на північному заході Європи, якими користується концерн, навіть трохи пішла в мінус", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, зупинено закачування в сховища Бергермеер в Нідерландах і Реден в Німеччині, почався відбір з ПСГ Хайдах в Австрії. Триває закачування в ПСГ Катаріна і Йемгум у ФРН.

Паралельно скоротилися постачання газу через газогін "Ямал-Європа", що проходить через Білорусь і Польщу до Німеччини. Йдеться про зниження прокачування з 84 млн кубометрів в попередні кілька діб до менш ніж 50 млн кубометрів у вівторок.

Як писала "ДС", на початку липня "Оператор ГТС України" повідомив, що "Газпром" не виявив зацікавленості у додаткових транзитних потужностях України, попри рекордне зростання цін на європейських ринках газу. В Українській компанії підкреслили, що "Газпром" свідомо провокує дефіцит та здорожчення газу в Європі.

У січні-червні 2021 року ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" (ОГТСУ) здійснив транзит майже 22 млрд кубометрів газу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua