• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Генсек ООН перейнявся небезпекою цифрових технологій

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш вказав на зростаючу небезпеку використання цифрових технологій в якості зброї

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив під час дебатів високого рівня в Раді Безпеки ООН, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Прориви в цифрових технологіях відбуваються з величезною швидкістю; цифрові досягнення революціонізують економіку й суспільство. Вони об'єднують людей, надають громадянам доступ до послуг та інституцій, стимулюють економіку, торгівлю й фінанси", — сказав генсек.

Водночас він застеріг, що безперешкодний і миттєвий зв'язок також робить користувачів вразливими.

"Небезпека використання цифрових технологій як зброї збільшується з кожним роком. Зловмисна діяльність у кіберпросторі зростає з боку як державних і недержавних суб'єктів, так і відвертих злочинців", — зазначив Гутерреш.

За його словами, діяльність "кібернайманців" часто перешкоджає наданню послуг, зокрема, у сфері охорони здоров'я, банківській справі й телекомунікаціях.

Генсек ООН додав, що "легіон торговців ненавистю" поширює в інтернеті страх і розбрат.

"У бій вступають так звані цивільні хактивісти, і в багатьох випадках межа між комбатантами й цивільними розмивається", — сказав він.

За словами Гутерреша, інтеграція цифрових інструментів із системами озброєння створює нові проблеми. Зловживання цифровими технологіями стає дедалі більш витонченим, активно поширюється шкідливе програмне забезпечення. Загроза ще більше посилюється кіберопераціями з використанням штучного інтелекту, додав він. Зокрема, мова йде про програми-вимагачі, що стали величезною загрозою для державних і приватних установ та критично важливої інфраструктури.

У 2023 році загальна сума виплат через програми-вимагачі сягнула $1,1 млрд доларів. Зловмисна кібердіяльність підриває державні інституції, виборчі процеси та довіру в інтернеті, нагнітаючи напруженість.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua