• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Географічне товариство офіційно визнало пʼятий океан на Землі (ФОТО)

Картографи офіційно визнали та додали на мапу світу ще один, пʼятий, океан – Південний

Реклама на dsnews.ua

Рішення ухвалило Національне географічне товариство, інформує "ДС" із посиланням на National Geographic.

Тепер National Geographic оновить свої карти й атласи, які були створені ще у 1915 році. Тоді вчені визнавали Атлантичний, Тихий, Індійський і Північний Льодовитий океани. У географічному товаристві запевнили, що з Південним океаном будуть поводитися так само, як з іншими чотирма, і його так само, як й інші океани, вивчатимуть діти.

"Південний океан давно визнаний вченими, але оскільки на міжнародному рівні ніколи не було відповідної угоди, ми ніколи не визнавали його офіційно", – сказав географ Національного географічного товариства Алекс Тейт.

Перед тим, як виокремити новий океан, географи обговорювали, чи володіють води навколо Антарктиди унікальними характеристиками, щоб заслужити свою власну назву. "У певному сенсі це свого роду географічна занудство", – зазнався Тейт. 

Межі Південного океану. Більшість вод, що оточують Антарктиду до 60 градусів південної широти, за винятком протоки Дрейка і моря Скоша, складають недавно визнаний Південний океан. Північна межа Південного океану визначається Течією Західних вітрів.

Межі Південного океану
Межі Південного океану

За оцінками вчених, течія утворилася приблизно 34 млн років тому, коли Антарктида відокремилася від Південної Америки. 

Течія Західних вітрів, захищаючи холодні південні води, допомагає зберегти холод Антарктиди і екологічну відособленість Південного океану. Тисячі видів мешкають лише там. Вчені вивчають, як зміна клімату, спричинена діяльністю людини, впливає на Південний океан. 

Науковці зʼясували, що вода в океані, що проходить через Течію Західних вітрів, нагрівається, але незрозуміло, наскільки сильно це впливає на Антарктиду. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua