• USD 28.6
  • EUR 34.2
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Німеччина на порозі другої хвилі COVID-19: на фабриці заразилися 1700 працівників

Реклама на dsnews.ua
У німецькій федеральній землі Північний Рейн - Вестфалія зафіксовані нові вогнища коронавіруса, в тому числі і на м'ясокомбінаті фірми Tönnies в Ґютерсло, де заразилися понад 1700 співробітників

На думку німецьких вірусологів, в країні склалася ідеальна ситуація для другої хвилі коронавіруса, передає "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

Також зафіксовано кілька локальних спалахів в Берліні в окремих багатоповерхових будинках і кварталах в районах Нойкельн і Фрідріхсхайн.

Епіцентром спалаху COVID-19 в Ґютерсло став найбільший у Німеччині м'ясокомбінат фірми Tönnies, на якому з 7000 зайнятих інфікованими виявилися понад 1700 працівників. Скільки членів своїх сімей вони встигли заразити, ще не відомо. Тести, які земельні влада хоче зробити в Ґютерсло обов'язковими, тільки почалися.

На думку німецьких вірусологів, умови, що панують на м'ясокомбінаті, просто ідеальні для поширення вірусу. В охолоджених цехах, в яких обробляються туші, люди працюють пліч-о-пліч, дотримувати визначену дистанцію в півтора метра практично неможливо. До того ж з-за шуму працівники, щоб почути один одного, змушені кричати, що різко підвищує концентрацію аерозолю у видихуваному повітрі, адже коронавірус передається саме повітряно-крапельним шляхом. Низькі ж температури підвищують його стійкість.

"Повітря тут охолоджений, люди працюють в умовах стресу і близько один до одного, їм доводиться кричати", - пояснює вірусолог Фрідеман Вебер з університету в Гісені.

З-за цього, за його словами, в атмосфері виявляється особливо багато дихальних крапель, і такі аерозолі дуже довго утримуються в охолодженому повітрі закритих приміщень. Тобто там, де холод повинен перешкоджати розмноженню бактерій в разделываемом м'ясі, SARS-CoV-2 відчуває себе як вдома.

Цю тезу підтверджують результати дослідження, опублікованого в американському науковому журналі Emerging Infectious Diseases: з'ясувалося, що довше всього коронавірус зберігається у виділеннях з носоглотки при температурах до-10 градусів Цельсія.

Як повідомляла "ДС", вплив сонячної радіації в літній час може нейтралізувати коронавірус, але для цього необхідно пряме попадання сонячних променів на протязі до півгодини.

    Реклама на dsnews.ua