• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Глава МВС Білорусі поскаржився на насильство проти ОМОНу і вибачився перед людьми

Реклама на dsnews.ua

Міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Караєв вибачився перед громадянами за надмірне застосування насильства працівників правоохоронних органів і заявив про відповідної агресії щодо силовиків

Про це Караєв заявив в ефірі телеканалу ОНТ, передає "ДС".

За словами міністра, під час припинення масового порушення порядку силовий вплив застосовується як проти провокаторів, так і проти тих, "хто не встиг вчасно відскочити".

"За тих людей, кому дісталося, за, як зараз кажуть, насильство я як начальник хочу взяти цю відповідальність за себе і вибачитися по-людськи перед цими людьми", — сказав глава МВС Білорусі.

Караєв також зазначив, що було і відповідне насильство з боку протестуючих.

"Ми не можемо дозволити бути масовому несанкціонованому заходу в такий напружений суспільно-політичний момент. 10 числа вже пішло насильство по відношенню до нас", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували близько 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання. Згідно з останніми даними, в результаті протестів загинули три людини.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестуючих і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

    Реклама на dsnews.ua