• USD 36.7
  • EUR 39.5
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Глава МЗС Італії попрощався зі своєю партією — не хотіла підтримувати Україну

Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо заявив, що залишає свою партію "Рух 5 зірок", яку він раніше розкритикував за підрив зусиль уряду щодо підтримки України

Луїджі Ді Майо
Луїджі Ді Майо
Реклама на dsnews.ua

Про свій "болісний вибір" глава італійської дипломатії сказав на прес-конференції, передає "ДС" з посиланням на Ansa.

"Я йду з "Руху 5 зірок", — сказав Ді Майо і наголосив, що із завтрашнього дня його вже колишня партія "більше не буде першою силою в парламенті".

За словами політика, він сформує нову парламентську групу, яка підтримуватиме уряд прем'єр-міністра Маріо Драгі.

"Ми обов'язково мали вибрати, з якого боку історії перебуває – на боці України, на яку напали, або на боці агресора Росії. Позиції деяких лідерів М5 ризикувала послабити нашу країну", — заявив дипломат.

За даними італійських ЗМІ, понад 60 депутатів залишили "Рух 5 зірок" та приєдналися до нової групи Ді Майо. Таким чином, із 227 парламентаріїв "п'ятірки" (155 у Палаті представників та 72 у Сенаті) понад чверть покинули партію.

"Рух 5 зірок" досі був найбільшою політичною силою у парламенті після того, як партія набрала 33% голосів на національних виборах 2018 року. Проте з того часу підтримка партії суттєво знизилася. Останні опитування громадської думки свідчать про підтримку виборців лише у 13%.

Нагадаємо, Ді Майо минулого тижня звинуватив лідера "Руху 5 зірок" та колишнього прем'єр-міністра Джузеппе Конте у підриві зусиль уряду щодо підтримки України та ослаблення позицій Риму в Європейському Союзі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua