• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Глава МЗС Німеччини заявив про альтернативний транзит газу через Україну

Німеччина робить усе можливе, щоб Україна не постраждала від введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний потік-2" (Nord Stream 2)

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, інформує "ДС".

Він запевнив, що знає про критичне ставлення Варшави до Nord Stream 2 і провів відкриту розмову на цю тему з польським колегою Збігнєвом Рау.

"Ми ще раз зазначаємо, що були посередником у переговорах між Україною та Росією стосовно транзиту газу. Ми забезпечили альтернативний транзит газу через Україну. Для нас також важливо намагатися забезпечити, аби Україна не зазнала збитків через відсутність транзиту", — наголосив Маас, додавши, що з цього приводу Німеччина веде переговори зі США, а також з Україною.

За словами німецького міністра, якби економічні відносини з Росією стали неможливими, це ускладнило б ситуацію в Європі.

"Це призведе до того, що Китай та Росія стануть ближчими. Довести до цього було б не лише хибним шляхом, а й загрозою нашій безпеці в Європі. Ми не вважаємо, що це правильна стратегія", — цитує його слова Укрінформ.

Нагадаємо, Гайко Маас і держсекретар США Ентоні Блінкен обговорили 23 червня ситуацію довкола російського газопроводу. Маас переконував, що Німеччина вже подбала, аби згодом був підписаний "альтернативний" договір на транзит газу територією України навіть після запуску в експлуатацію Nord Stream 2.

Своєю чергою державний секретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель закликав вжити заходів для зниження ризиків, які несе для України російський газопровід "Північний потік-2".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua