• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Глава "Nord Stream 2" розповів про роль України, як транзитера газу до Європи

Україна залишатиметься транзитером російського газу в Європу після закінчення діючого газового контракту

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава компанії-оператора будівництва магістрального газопроводу "Північний потік-2" "Nord Stream 2 AG" Маттіас Варніг в коментарі виданню Handelsblatt.

"Я припускаю, що уряд Німеччини вже розглядав це питання в ході переговорів з Росією. Транзит газу через Україну обов'язково також стане частиною переговорів між канцлером Меркель і президентом США Байденом", — сказав він.

Варніг підкреслив, що у нього "немає ні найменшого сумніву" в тому, що транзит "також буде невід'ємною частиною транспортування газу з Росії до Європи після 2024 року". Чинна транзитна угодаміж Росією і Україною закінчиться в кінці 2024 року.

Крім того, він зазначив, що газопровід "Північний потік 2" буде добудований до кінця серпня.

"98% трубопроводу вже завершено. Два відсотки, які все ще відсутні, відносяться до однієї з двох ниток. Інша лінія повністю побудована", — сказав Варніг, підкресливши, що метою є запуск газопроводу в поточному році.

Він спростував повідомлення про проблеми з сертифікацією робіт, зазначивши, що трубопровід буде відповідати "всім вимогам і міжнародним галузевим стандартам".

За словами Варніга, компанія вивчає придатність трубопроводу для транспортування водню.

"Дуже реально, що найпізніше через десять років ми зможемо додати водень в одну або обидві лінії", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна буде вимагати компенсацій у разі запуску магістрального газопроводу "Північний потік-2" за двома принципами: забезпечення безпеки і виконання Мінських угод.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua