• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Глобальне потепління: ООН б'є на сполох, рятувати льодовики пізно

Останні 8 років у світі стали найтеплішими за всю історію спостережень і ситуація зі зміною клімату лише погіршуватиметься, а також зросте кількість стихійних лих

Shutterstock
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у доповіді Світової метеорологічної організації (СМО) "Стан глобального клімату у 2022 році", передає "ДС" з посиланням на прес-службу ООН.

"Останні вісім років на Землі — найтепліші в історії спостережень... Збільшенню глобальної температури повітря сприяла зростаюча концентрація парникових газів в атмосфері... Темпи підвищення рівня моря подвоїлися з 1993 року. На останні два з половиною роки припадає 10% загального підвищення рівня моря з моменту початку супутникових вимірів, що розпочалися майже 30 років тому", — йдеться у повідомленні.

Згідно з доповіддю, у 2022 році льодовики в Європейських Альпах зазнали дуже тяжких втрат. Середні втрати склали від трьох до чотирьох метрів товщини по всій території Альп, що значно більше, ніж попереднього рекордного 2003 року. Гренландський льодовиковий щит втрачає масу 26 рік поспіль, і у вересні там вперше за всю історію спостережень був зафіксований дощ.

За даними експертів, з 1991 р. по 2021 р. температура у країнах Європи підвищувалася із середньою швидкістю близько половини градуса за десятиліття.

Середня глобальна температура за підсумками 2022 року, згідно з поточними оцінками, буде приблизно на 1,15 °C вище за середній доіндустріальний рівень 1850-1900 років.

"Чим сильніше потепління, тим гірші наслідки. Рівень вмісту вуглекислого газу в атмосфері настільки великий, що нижня межа збільшення глобальної температури в 1,5°C, передбачена Паризькою угодою, навряд чи буде досягнута", — каже генеральний секретар ВМО професор Петтері Таалас.

На його думку, рятувати багато льодовиків тепер уже надто пізно. Танення триватиме сотні, якщо не тисячі років, із найсерйознішими наслідками для безпеки людства.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua