• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Росія офіційно оголосила США і Чехію "недружніми країнами"

Уряд Росії вніс Сполучені Штати та Чехію до списку недружніх іноземних держав

Реклама на dsnews.ua

Відповідне розпорядження від 13 травня опубліковано на офіційному порталі правової інформації РФ, передає "ДС".

У списку з двох країн крім назв вказано кількість фізичних осіб, які перебувають на території Росії, і з якими дипломатичні місії США і Чехії і їх консульські установи можуть укладати трудові договори.

З переліку виходить, що чеські диппредставництва можу найняти до 19 таких фізосіб, місії США — жодного.

Російські ЗМІ уточнюють, що розпорядження прийнято відповідно до указу президента РФ Владіміра Путіна від 23 квітня "Про протидію недружнім діям іноземних держав".

Указ обмежує можливості дипмісій і консульських служб таких держав наймати фізосіб, які перебувають на території Росії.

Положення указу не поширюються на громадян недружніх держав, які прибули звідти в Росію як співробітники дипмісій.

Нагадаємо, 17 квітня на терміново зібраній пресконференції керівництво чеського уряду офіційно звинуватило Росію в організації диверсії. Йдеться про вибух, який стався ще 16 жовтня 2014 року на військових складах і призвів до численних руйнувань і загибелі двох місцевих жителів. За словами чеського премʼєра Андрія Бабіша, є обґрунтована підозра в причетності до вибуху офіцерів російської спецслужби ГРУ. За даними чеських ЗМІ, диверсія була здійснена швидше для зриву постачання зброї, в тому числі для України.

За причетність до диверсій на території Чехії чеська поліція оголосила в розшук громадян Росії Олександра Петрова і Руслана Боширова, яких також підозрюють в отруєнні Скрипалів у Великій Британії.

У звʼязку з ситуацією Чехія також висилала з країни 18 російських дипломатів, підозрюваних в шпигунстві на користь спецслужб РФ. У відповідь МЗС РФ оголосив персонами нон ґрата 20 співробітників посольства Чехії в Росії.

Влада Чехії має намір зрівняти кількість співробітників посольства Росії в Празі і свого посольства в РФ. Для цього їм необхідно буде вислати близько 60 російських дипломатів.

Нещодавно премʼєр-міністр Чехії Андрій Бабіш звернувся до керівництва інших країн Євросоюзу із закликом вислати хоча б по одному російському дипломату на знак солідарності з Чехією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua